Dopyt
autokabelážny priemysel

CNC routre pre montážne tabule

Počas dlhoročnej spolupráce s firmami produkujúcimi káblové zväzky bola viackrát vznesená požiadavka na výrobu CNC zariadenia ktoré by bolo schopné vŕtať otvory do dosky ktorá sa používa na uchytenie montážnej technológie na tabulu montážnej linky káblového zväzku. Na základe tejto požiadavky sme v počas histórie firmy vyrobili niekoľko cnc routrov rôznych veľkostí pričom každý bol vyrobený na mieru podľa požiadaviek zákazníka.

CNC vŕtačka veľká

Popis zariadenia

Portálová CNC vŕtačka je určená na vŕtanie drevených dosiek, určených na upevnenie technológie slúžiacej na správnu montáž káblového zväzku. Portálové CNC vŕtacie stroje je možné navrhnúť na mieru, podľa požiadaviek zákazníkov.

Zvyčajne vŕtací stroj umožňuje vŕtať dosky (preglejky) s maximálnou hrúbkou 50 mm alebo 5 kusov drevených dosiek hrúbky 10 mm.

Výber zo zrealizovaných CNC strojov

Konštrukcia vŕtacieho stroja

Vŕtací stroj sa skladá zo spodného rámu, stola, rámu so zarážkami a svorkami vŕtaných dosiek a portálu.
Pohyb portálu v pozdĺžnom smere sa uskutočňuje pomocou ozubených kolies na oboch blokoch spodného rámu, kde ako pohon sú použité dva krokové motory. Krútiaci moment je k ozubeným kolesám prenášaný cez prevodovku a pastorok, čo zabezpečuje pohyb portálu. Priečny posuv sa nachádza na portáli kde moment posuvu krokového motora sa prenáša na ozubené kolesá umiestnené v zadnej časti portálu.

Vertikálna os Z je riešená pomocou guličkovej skrutky. Rýchlosť vretena je riadená frekvenčným meničom.

CNC vŕtačka malá

Odsávací systém

Odsávací systém je pripevnený na vedení vertikálnej osi. Sacia trubica je vedená konzolou nad stôl a spolu s odsávačom je upevnená na zadnej strane stroja.

Riadiaci systém je riešený pomocou softvéru  prostredníctvom  počítača, ktorý je súčasťou stroja.

Scroll to Top

Dopytový formulár

Máte záujem o niektoré zariadenie, alebo máte všeobecnú otázku ohľadom našich produktov? Napíšte vašu správu a zanechajte nám vaše údaje, aby sme sa vám vedeli ozvať naspäť.