Dopyt
celky pre keramický priemysel

Glazovací manipulátor

Zariadenie „glazovací manipulátor“ je špeciálne navrhnuté ako pomocný prípravok na manipuláciu s veľkorozmernými vysokonapäťovými izolátormi počas nanášania glazovacej hmoty.

glazovací manipulátor

Použitie glazovacieho manipulátora

Glazovací manipulátor je zariadenie slúžiace na polohovanie  keramických izolátorov. Glazovací manipulátor vykonáva 3 hlavné pohyby. Rotáciu izolátora umožňujúcu naniesť požadovaný nástrek glazovacej tekutiny na celý obvod plášťa. Naklápanie manipulátora pre zvolený optimálny uhol nanášania glazovacej tekutiny a celkový výškový posuv celého zariadenia pričom pri zápornom ponížení sa celé zariadenie zasúva do podlahy. Zariadenie umožňuje polohovanie pre rôzne dĺžky, priemery a typy keramických izolátorov až do dĺžky 3600 mm, priemeru 600 mm a do hmotnosti 650 kg.

Výber zo zrealizovaných manipulátorov

Konštrukcia glazovacieho manipulátoru

Glazovací prípravok vykonáva dva pracovné pohyby. Prvý pohyb je naklápanie izolátora o hmotnosti max. 650 kg  za pomoci servomotora v pracovnom rozsahu 10 až 30  stupňov  za dobu max 15 sekúnd. Druhým pracovným pohybom je rotácia izolátoru pomocou elektromotora v rozsahu 20 až 90 otáčok za minútu. Aktuálny uhol náklonu je odčítavaný počtom otáčok servomotora od nulovej polohy.

Play Video

Zdvih aktuátora

Zdvih aktuátora je obmedzený snímačmi na telese aktuátora. Krajné polohy nastavenia uhlu sú blokované mechanickými koncovými spínačmi. Všetka kabeláž je chránená rámom zariadenia alebo je vedená káblovým žľabom.

Jednou z ďalších požiadaviek zákazníka je modernizácia ovládania zariadenia v podobe panelu s tlačidlami, displejom na zobrazovanie naklápania a otáčok  plus voľba a nastavenie obvodovej rýchlosti.

Scroll to Top

Dopytový formulár

Máte záujem o niektoré zariadenie, alebo máte všeobecnú otázku ohľadom našich produktov? Napíšte vašu správu a zanechajte nám vaše údaje, aby sme sa vám vedeli ozvať naspäť.