Dopyt
autokabelážny priemysel

Špeciálne stroje pre autokabelážny priemysel

Fusce blandit lacinia lacus, id sollicitudin dui ultricies vitae. Curabitur id ante dui. Donec et cursus velit. Aenean id sapien ut sem mattis pulvinar id vel leo. Nullam facilisis eros accumsan, eleifend risus ut, commodo justo. Donec feugiat euismod velit ut maximus. Nunc pulvinar lacus sed viverra mattis. Donec maximus non lectus fermentum tempor. Pellentesque vitae tristique metus.

Gromet – zariadenie na rozťahovanie manžiet

Rozpínacie zariadenie je mechanizmus, ktorý pomocou hydraulického valca cez ozubený hrebeň a ozubené kolesá roztvára čeľuste. Hydraulický válec je jednočinný. Spätný chod čeľustí zabezpečuje pružina pôsobiaca na piestnicu valca. Zdrojom napájania hydraulického valca je hydraulický agregát.

Gromet belsie

Skrucovačky káblov

KTS-097 a KTS-283 sú efektívne stroje na skrútenie jednotlivých vodičov do skrútených párov. KTS-097 je stroj s horzintálnym usporiadaním a KTS-283 má vertikálne usporiadane.

Oba stroje umožňujú vysoko kvalitné skrúcanie jedno-, dvoj-, troj- a štvornásobných samostatných káblov, bez vytvárania uzlov alebo nedokonalostí. Integrovaný systém na meranie dĺžky monitoruje konečnú dĺžku každého spracovaného kábla.

Používateľské rozhranie uľahčuje zadávanie a upravovanie všetkých nastavení skrútenia vo veľmi krátkom čase. Pohyblivý vozík s držiakmi drôtov je možné nastaviť do presnej polohy pre počiatočnú dĺžku drôtu. Ergonomický prístup k držiakom drôtov a štartovacím tlačidlám na skrinke a vozíku umožňuje rýchlu a ľahkú obsluhu stroja.

Stáčačka vodičov KTS-268

Stáčačka vodičov KTS-268 je zariadenie na stáčanie káblových vodičov do jedného zväzku upnutím oboch koncov vodičov do uchopovačov a točením proti sebe.

Zariadenie na stáčanie káblov pozostáva z presuvnej pohonnej jednotky s otočným uchopovačom, napínanej pohonnej jednotky s otočným uchopovačom z nosného rámu, krytovania a ovládacieho panelu. Celkovú dĺžku stroja je možné pridaním ďalších segmentov meniť podľa požiadavky zákazníka. Na duralovej platni vozíku je uchytený elektromotor s brzdou, ktorý cez ozubený remeň poháňa vreteno. Na vretene je uchytený pneumatický uchopovač. Otáčky vretena sú snímané bezkontaktným snímačom.

Pri zmene dĺžky stáčaných káblov sa celá jednotka presúva po vodiacej dráhe a zaisťuje sa úpinkou. Napínanie stáčaných káblov je vyvodzované váhou závažia. Veľkosť závažia je možné meniť kombináciou 5 ks závaží o hmotnosti 1,4 kg a 2 ks závaží o hmotnosti 0,4 kg. max. váha záťaže je 9 kg a sila ťahu na kábel 450 N. Kladka s elektromotorom umožňuje jednosmerný pohyb napínacieho vozíka v smere proti ťahu závažia t.j. kábel pri stáčaní sa skracuje a ťahá  vozík za sebou a závažie sa pohybuje nahor. Voľnobežka v kladke zabezpečuje, aby napínaná pohonná jednotka zostala bez ťahu po odopnutí hotového kábla a závažie viselo na voľnobežke blokované prevodovkou elektromotora.

Technické parametre

ParameterHodnota
Šírka800 mm
Výška stola910 mm
Celková výška1600 mm
Dĺžka7500 mm
Rozsah dĺžok stáčaných káblov300 - 6000 mm
Rozsah programovania otáčok0 až 1450 ot/min
Napäťová sústava1+PEN, 230V, 50Hz
Max. inštalovaný príkon2 kVA
Napätie pomoc. obvodov24 VDC
Scroll to Top

Dopytový formulár

Máte záujem o niektoré zariadenie, alebo máte všeobecnú otázku ohľadom našich produktov? Napíšte vašu správu a zanechajte nám vaše údaje, aby sme sa vám vedeli ozvať naspäť.